Çocuk koruma derneği başkanı, çocuğuna istismardan tutuklandı

Çocukları istismardan koruma hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı, 8 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklandı.06-03-2019 10:11

Çocukları istismardan koruma hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı, 8 yaşındaki çocuğunu istismar ettiği için tutuklandı. Hakkında dava açılan baba suçlamaları kabul etmezken, iddianamede çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre, çocukları cinsel istismardan korumak hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı olan Erhan N., 2 yıl önce eşinden ayrıldı. Mahkeme, Erhan N.'nin çocuğuyla her ayın 1. ve 3. hafta sonları görüşmesine izin verdi. 

11 Şubat günü annesi, oğlunun sürekli cep telefonuyla oynaması üzerine, "Sürekli bunlarla vakit geçiriyorsun ancak bunlar zararlı" diyerek uyardı. Çocuk ise annesine, "Maden zararlı babam neden bana öyle şeyler izlettiriyor" dedi. 

ÇOCUK İSTİSMARINI ANNE FARK ETTİ

Mesut Hasan Benli'nin Hürriyet gazetesinde yer alan haberine göre, durumdan şüphelenen anne, oğluna babasının kendisine ne gibi şeyler izlettiğini anlatmasını istedi. Çocuk da çıplak kadın ve erkeklerin olduğu videoları izlettiğini anlattı. Bunun üzerine anne oğluna, babasının farklı bir yerine dokunup dokunmadığını sordu. Çocuk da annesine, babasının özel bölgelerine dokunduğunu söyledi.

Anne 14 Şubat'ta karakola giderek şikayette bulundu. Çocuğun Ankara ÇİM'de (Çocuk İzleme Merkezi) beyanı alındı ve Erhan N. 26 Şubat'ta tutuklandı.