Çocuk istismarcısı arkadaşının yakalanması için sahte hesap açtı

36 yaşındaki ilkokul servis şoförü L. M. sosyal medya üzerinden 13 yaşındaki bir kız çocuğuyla konuştuğunu düşününce yakalandı.21-07-2018 09:36

36 yaşındaki ilkokul servis şoförü L. M. sosyal medya üzerinden 13 yaşında bir kız çocuğuna ait olduğunu düşündüğü hesapla cinsel içerikli konuşmalar yapınca yakalandı.

Karşısındaki kişinin buluşma yeri vermesi üzerin Kartal'daki ormanlık alana giden L.M'yi kalabalık bir grup ile sivil polisler karşıladı. Arkadaşının açtığı sahte hesapla konuşma yaptığının farkında olmayan servis şoförü kalabalık tarafından darp edilince şikayetçi oldu. Olayla ilgili görüntüler ise sosyal medyada geniş yankı buldu.

ARKADAŞI YAKALANMASI İÇİN SAHTE HESAP AÇTI

İlokul servisi şoförü 36 yaşındaki L. M.'ye 18 Temmuz günü sabah saatlerinde facebook hesabına bir kız çocuğu arkadaşlık isteği gönderdi, isteği kabul eden adam konuşmaya başladı.

Habertürk'ün haberine göre, karşıdaki kişinin 13 yaşında olduğunu söylemesine rağmen "Yaşının önemi yoktur fark etmez" diyerek gün boyunca sözlü cinsel saldırıda bulunan L. M., telefon numarası istedi.Karşı tarafın telefon numarası olmadığını söyleyip buluşma yeri vermesi üzerine L. M. akşam saatlerinde Kartal'daki ormanlık alana gitti. Olay yerinde sosyal medya üzerinden konuştuğu kişi yoktu ve sivil polisler kendisine kimlik gösterip yanına çağırdı. Daha sonra kalabalık bir grup L.M.'yi darp etti ve evli olan servis şoförü darp nedeniyle şikayetçi oldu.

'ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İLGİSİ VAR'

Olayla ilgili ifadesi alınan B. M.Ş., arkadaşı olan L.M.'nin 'küçük yaştaki çocuklara karşı cinsel zaafını' bildiğini, 'herhangi birine zarar vermemesi için sahte facebook hesabı açarak onunla görüştüğünü' söyledi. Yakalanması için de böyle bir yola başvurduğunu dile getirdi. Olay yerinde çıkan kavga nedeniyle de L. M.'den şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

YARALAMA SUÇUNDAN İŞLEM YAPILDI

Olayla ilgili savcılığa bilgi verilirken, mağdur çocuk veya kadın olmadığından taraflar hakkında sadece "kasten yaralama" suçundan işlem yapıldı.

GÖRÜNTÜLER İNTERNETTE YAYILDI

Yaşananların ardından olay yerindeki görüntüler de internete düştü. Görüntülerde "Pişmanım ağabey. Hata yaptım. Herkes hata yapar. Cahillik yaptım. Bir daha böyle bir şey yapmayacağım" diyen L.M.'nin kalabalık bir grup tarafından darp edildiği görülüyor. Kalabalığın "12 yaşındaki çocuk o. Sen evlisin" diyerek de tepki gösterdiği görüntülere yansıyor. Görüntülerde L. M.'nin bir ilkokulun servis şoförlüğünü yaptığı belirtiliyor.