Çocuğunu istismara maruz bırakan hakimin dosyası kapatıldı!

Maraş'ta hakim olan babası tarafından cinsel istismara maruz bırakılan çocukla ilgili dava dosyası kapatıldı.28-01-2021 21:37

Fotoğraf: Sendika.org Arşivi / csgorselarsiv.org

 

İleri Haber

Maraş’ta, hakim olan babası Ş.K. tarafından cinsel istismara maruz bırakılan A.K. isimli çocuk hakkındaki dava kapatıldı. Ş.K.’nin hakimlik yaptığı Adana’da mahkemenin verdiği kararda; çocuk, anne ve aile üyelerinin detaylı anlatımları ile istismarı doğrulayan 6 rapora rağmen anne Aynur Erzengin’in çocuğu Ş.K’ye karşı yabancılaştırma sendromuna tabi tuttuğu söylendi. Kararda, çocuğun ifadelerinin “hayatın olağan akışına uygun düşmediği” belirtildi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Gazeteci Erk Acarer, “Doktor anne Aynur Ergezgin, geçen hafta 10’uncu kez akıl sağlığı muayenesine yollandı. Mahkeme yıllardır, ilaç tedavisi ve terapi altındaki A.K’nin doktorunu dinleme gereği bile duymadı. Şimdi çocuğun velayeti onu istismar ettiği iddia edilen baba da mı kalacak sorusu gündemde. Kamuoyunda tarikatçı olan baba Ş.K’ye ilişkin olarak, yargıda görev yaptığı için nüfuzunu kullandı görüşü hakim.” ifadelerini kullandı.