CNN Türk, Erdoğan mitingi için çığ felaketi yayınını kesti!

CNN Türk’te çığ felaketiyle ilgili yapılan canlı yayın kesilerek, Erdoğan’ın mitingi canlı olarak verildi.05-02-2020 23:04

İleri Haber

CNN Türk, Erdoğan’ın Kırıkkale’de yaptığı mitingi, onlarca kişinin hayatını kaybettiği Van’daki çığ felaketinden daha önemli gördü. Çığ felaketiyle ilgili ilgili yayını kesen kanal, Erdoğan’ın mitingini canlı yayınla verdi.

Van-Bahçesaray karayolunda dün bir minibüsün üzerine çığ düşmüştü.  Çığ altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ederken bölgede tekrar çığ düştüğü bildirildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ölü sayısının 33'e yükseldiğini açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bölgedeki incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, ölü sayısını 29 olarak açıkladı.

Arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü sıralarda ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde AKP’ye yüksek oranda oy veren Kırıkkale’nin Delice ilçesinde ‘minnet’ mitingi düzenledi. Bu sırada CNN Türk’te çığ felaketiyle ilgili yapılan canlı yayın kesilerek, Erdoğan’ın mitingi canlı olarak verildi.