Çin'den havuz partisi açıklaması: Vuhan'daki havuz partisi salgınla mücadelede 'stratejik bir zafer'

Çin, Vuhan'da maskesiz ve sosyal mesafe kuralına uyulmaksızın yapılan havuz partisine ilişkin açıklama yaptı.20-08-2020 18:33

Çin, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ilk görüldüğü yer olan Vuhan'da maskesiz ve sosyal mesafe kuralı olmaksızın yapılan havuz partisine ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada, "Vuhan'daki havuz partisi salgınla mücadelede 'stratejik bir zaferdir'" ifadeleri kullanıldı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüzü Zhao Lijian, "Bu, Vuhan'ın koronavirüs salgınıyla mücadelesinde stratejik bir zaferdir" dedi. Haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zhao, "Bazı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinin görüntüler karşısında şok olduğunu duydum. Oysa bu görüntüler Çin hükümetinin salgınlar mücadelesinde geldiği başarıyı yansıtıyor. Umarım bundan sonra çekeceğiniz haberler Çin'in mücadelesindeki gerçekleri yansıtır" şeklinde konuştu.

Dünya'da koronavirüsle mücadele sürerken, virüsün ilk görüldüğü yer olan Vuhan'daki Maya Beach Water Park'ta çekilen fotoğraflar ve videolar çok konuşulmuştu.