Çiğdem Yaylak'a cinsel saldırıda bulunan Murat Kaya, adli kontrol şartlarını ihlal edince tutuklandı

Antalya'da Çiğdem Yaylak'ı cinsel saldırıya maruz bırakan Murat Kaya isimli erkek, adli kontrol şartlarını ihlal edince tutuklandı21-02-2021 13:36

Antalya'da Çiğdem Yaylak'a çalıştığı iş yerinden eve bırakma bahanesiyle alıp götürdüğü marangoz atölyesinde cinsel saldırıda bulunan Murat Kaya isimli erkek, adli konrtrol şartlarını ihlal edince tutuklandı.

30 Eylül 2019'da Antalya'da eğlence merkezinde çalışan bir çocuk annesi Çiğdem Yaylak, iş bitimi patronunun söylemesi üzerine Murat Kaya isimli müşterinin aracına binerek taksi durağına bırakılmak üzere yola çıktı. Durağa gelindiğinde Murat Kaya, araçtan inmesine izin vermediği Çiğdem Yaylak'a şiddet uyguladı. Ardından kadını otomobiliyle marangoz atölyesine götürdü. Burada kadına saldırmayı sürdüren Murat Kaya, Çiğdem Yaylak'a cinsel saldırıda bulundu. Kaya, daha sonra aracına aldığı Çiğdem Yaylak'ı bilmediği bir yerde bırakarak ayrıldı.

Antalya 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda savcının tutuklanma talebine rağmen mahkeme heyeti sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Yaylak'ın aile avukatı Bilgenur Yalçın, mahkemeye ek bir dilekçe vererek sanığın tutuklanmasını istedi. Bu talebin reddedilmesi üzerine avukat Yalçın, tutuklanma talebini bir üst mahkeme olan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne taşıdı.

DHA'da yer alan habere göre 1. Ağır Ceza Mahkemesi dün aldığı kararda, sanığın adli kontrol hükümlerini isteyerek yerine getirmediği, bununla ilgili yasal ve geçerli bir mazeret bildirmediği, atılı cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kaldığına dair dosyaya yansıyan bilgi ve belgeleri de gözönüne alınarak, tutuklanmasına karar verdi.