Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi: 'Facebook’ta FarmVille oynuyordu'

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ı eşi Sıla Aydın anlattı: “Çay bahçesinde asgari ücretle çalışıyor, Facebook’ta FarmVille oynuyordu."25-03-2018 09:15

Çiftlik Bank’ın firari CEO’su Mehmet Aydın’ın tutuklanan eşi Sıla Aydın’ın Geyve Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifade ortaya çıktı. Aydın, eşinin Uruguay’ın yanı sıra Arjantin ve Dubai'den de geçici vatandaşlık hakkı aldığını söyledi. Sıla Aydın, Mehmet Aydın'ın işlerini bu ülkelerin üçgeninde yürüttüğünü ve Uruguay’a gittikten sonra da kendisine 1 milyon 700 bin TL gönderdiğini anlattı.

'FACEBOOK'TA FARMVILLE OYNUYORDU'

Mehmet Aydın’ın eşi olmanın dışında bir suçu bulunmadığını öne süren Sıla Aydın ifadesinde şunları söyledi: “Eşim Bursa Nilüfer’de bir çay bahçesinde asgari ücretle çalışıyordu. 2016’da Bursa’da tanıştık. O zamanlar hiç paramız yoktu. Mehmet Facebook’ta sürekli çiftlik oyunu (FarmVille ve benzeri oyunlar) oynuyordu. Sonrasında da yazılımcı bir arkadaşıyla Fame Game oyununu kurdu. Bu oyun da Facebook üzerinden oynanıyordu. Oradan kazanç elde edince Bursa İnegöl’de bir çiftlik kiraladı.”

'ARJANTİN YA DA DUBAİ'YE GİTMİŞ OLABİLİR'

HaberTürk'ün aktardığına göre, eşinin kendisini en son 24 Şubat’ta aradığını belirten Sıla Aydın, “Boşanma ile ilgili konuşurken kavga ettik. Bir sürü hakaret edip telefonu kapattı. Uruguay dışında Arjantin ve Dubai’den de geçici vatandaşlık almıştı. Uruguay’da olduğu ortaya çıkınca Dubai ya da Arjantin’e gitmiş olabilir” dedi.

İfadesinde serbest bırakılmayı talep eden Sıla Aydın, “Kocamın kurduğu Çiftlik Bank’ta bir hakkım ya da yetkim yok. Tek suçum Mehmet Aydın’ın karısı olmak” diye konuştu.

Sıla Aydın, şöyle devam etti: “Burada ürettiklerini başka firma ve köylülere satıyorlardı. Sonra Lüleburgaz’da et ve süt makineleri alıp Saray’da çiftlik kurdu. Akhisar’da da 2 bin Bitcoin makinesi aldı. Sisteme yeni gelenlerden aldığı paralarla eski üyelere yüzde 250 kâr payı veriyordu. Sonra kimseye ödeme yapmamaya başladı. Bir süre sonra evliliğimiz bozuldu, sürekli tartışmaya başladık. Bu gelişmeler üzerine boşanma kararı aldık. Ocak ayında bana Uruguay’dan geçici vatandaşlık aldığını, oraya gideceğini söyleyince yine kavga ettik. O ay yurtdışına gitti. Sonra bana 1 milyon 700 bin TL gönderdi, ‘Kendine villa alırsın’ dedi. O da dahil 3 bankada toplam 3 milyon 684 bin TL param var. Ama olaylar ortaya çıkınca hepsi bloke edildi.”