CHP'li Yılmaz ikinci kez disipline sevk edildi

CHP Grup Yönetim Kurulu, Milletvekili Öztürk Yılmaz’ı Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi.12-11-2018 12:35

Türkçe ezan çıkışıyla gündemde olan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, bu kez, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri nedeniyle ikinci kez, kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM Grup Yönetim Kurulu'nun bugün toplandığı bildirildi. Açıklamada, toplantıda Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak" ve "partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak" fiilleri nedeniyle "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oy birliğiyle karar verildiği kaydedildi.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: GENEL BAŞKANLIĞA ADAYLIĞIM YÜZÜNDEN GİTMEMİ İSTİYORSUN

Partisinin Grup Yönetim Kurulu'nca geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda da "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilen Öztürk Yılmaz, bu karar üzerine basın toplantısı düzenlemiş ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na "Genel başkanlık hazırlığımı biliyorsun, o yüzden çekip gitmemi istiyorsun" sözleriyle tepki göstermişti.