CHP’li vekil beyin kanaması geçirdi

CHP'de olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında Iğdır'da bulunan Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın beyin kanaması geçirdiği ve ameliyata alındığı bildirildi.30-07-2018 13:00

CHP Edirne milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi. Kurultay çalışmaları için Iğdır’da bulunan Bircan’ın otelde beyin kanaması geçirdikten sonra ameliyata alındığı öğrenildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da Bircan’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve Ankara Milletvekili Murat Emir Iğdır’a da gitti.

PARTİLİLER VE OTEL GÖREVLİLERİ BAYGIN BULDU

Dün saat 15.45’te uçakla Iğdır’a gelen ve burada kurultay delegeleri ile görüşen Erdin Bircan, saat 23.00 sıralarında partililere, “Sabah kahvaltıda buluşmak üzere” dedikten sonra oteline gitti. Bugün sabah otele gelen partililer, inmediğini gördükleri Bircan’ın kaldığı odasını aradı, ancak cevap alamadı. Bunun üzerine odaya giden görevliler, Bircan’ın kapıyı açmaması üzerine yedek anahtarla içeri girdi. Bircan’ı yarı baygın bir halde yerde bulan partililer ve otel görevlileri, 112 Acil’i arayarak yardım istedi. Kısa sürede hastaneye giden sağlık ekibi, Bircan’ı Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

BEYİN İÇİ KANAMA TEŞHİSİ

Milletvekili Bircan’ın burada yapılan ilk tedavisinde beyin kanaması geçirdiği tespit edildi. Bircan, aynı hastanede ameliyata alındı. DHA’nın haberine göre hastanede bekleyen CHP Iğdır İl Başkan Yardımcısı Nazım Karadağ, doktorlardan gelecek sevindirici bir haberi beklediklerini söyledi. Murat Emir de, “Başhekimle görüştük. Şu anda ameliyatta. Beyin içi kanama var. O kanamanın boşaltılması gerektiği anlaşılıyor. Ameliyatın sonucunu bekliyoruz” dedi.

ERDİN BİRCAN KİMDİR?

İş insanı olan Erdin Bircan, 24 Eylül 1959’da Edirne’de doğdu. Özel sektörde yöneticilik yaptı. Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Keşan Ticaret Sanayi Odası, İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesidir. Evli ve 2 çocuk babası olan Bircan, Muharrem İnce’ye yakın milletvekillerinden biri olarak tanınıyor.