CHP'li Tekin: İstanbul'daki sandık kurulu üyeleri GBT'den geçiriliyor

AKP’nin, İstanbul’daki sandık kurulu üyelerinin GBT’den geçirdiğini söyleyen CHP'li Tekin, “İktidar olarak bu sandıkların görevlilerini siz belirlemediniz mi? Bu saatten sonra insanların GBT'lerine bakmanın anlamı ne? Nereye bağlamak istiyorsunuz?” dedi.03-04-2019 14:06

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AKP'nin İstanbul'daki sandık kurulları üyelerinin genel bilgi taramasından (GBT) geçirildiğini söyledi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre AKP'nin, İstanbul'daki sandık kurullarında görev yapanların GBT'lerini incelemeye aldığını söyleyen CHP'li Tekin, "İktidar olarak bu sandıkların görevlilerini siz belirlemediniz mi? Bu saatten sonra insanların GBT'lerine bakmanın anlamı ne? Nereye bağlamak istiyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

'BAŞKANIMIZA MAZBATASINI VERİN VE TÜRKİYE RAHATLASIN'

Daha önce seçimlerde CHP'nin yaptığı itirazlar üzerine AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "atı alan Üsküdar'ı geçti", bir önceki seçim dönemindeki Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "Kim sandıkta hile yapılıyor diyorsa, bilin ki kaybetmiş" dediğini hatırlatan Tekin, şöyle konuştu:

"Bu seçim bitmiştir. YSK sonucu ilan etmiştir. Bu ilana herkes tabi olmak zorundadır. Aksi takdirde milletin iradesi İstanbul'da gasp edilmiş olunur. Bütün bunlara baktığımızda ulusal ve uluslararası düzeyde Türkiye'yi zor durumda bırakmayın. YSK Başkanı Sayın Güven bir an önce belediye başkanımıza mazbatasını versin ve Türkiye rahatlasın."