CHP'li başkandan arsa satışına ret oyu veren AKP’lilere: 'Tank Palet’i niye sattınız?'

CHP'li Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, belediyenin önceki dönem borçlarını ödemek için arsa satışına ret oyu veren AKP’lilere "Tank Palet’i, şeker fabrikalarını niye sattınız?" diye sordu.10-02-2020 09:20

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 39 yıl sonra kazandığı Kırşehir Belediyesi'nin şubat ayı toplantısına ‘arsa satışı' tartışmaları damga vurdu. Önceki gün gerçekleşen toplantıda Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, önceki dönemden kalan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarının ve ağır faiz yükünün ödenmesi için ‘arsa satışı yetkisi' istedi fakat AKP'liler karşı çıktı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, AKP'li Belediye Meclis üyesi Ebubekir Koçyiğit'in “Sat sat nereye kadar başkanım” sözüne CHP'li Ekicioğlu, AKP'nin sattığı tank palet fabrikası ve 14 şeker fabrikasını hatırlatarak şöyle yanıt verdi:

“Nereyi sattık? Sizin zamanınızda o kadar arsa satıldı ki bizim verdiklerimiz onların binde biri etmez. Bu faizi ödeyelim mi istiyorsunuz? Madem öyle Tank Palet Fabrikası, 14 şeker fabrikası neden satıldı? Sayıştay raporlarına bakın, 26 milyon TL 2018 faizi, 34 milyon TL 2019 yılı faizi. Yazık, 60 milyon TL ile Kırşehir'e neler yapılmaz.”

MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, CHP'li Başkan'a destek çıktı. AKP'nin ret oyuna rağmen, Ekicioğlu'na arsa satış yetkisi verildi.