CHP'li Ali Mahir Başarır: Binali Yıldırım da Paramount Otel'de kaldı

Halk TV'de Fatih Ertürk'ün sunduğu Günün Raporu programına katılan CHP'li Ali Mahir Başarır, AKP’li Başbakan Binali Yıldırım’ın da 2017 yılında Paramount Otel’de kaldığını iddia etti.23-06-2021 18:38

İleri Haber

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın 2017’de Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel’de kaldığını iddia etti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Avusturya’da Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) talebiyle yakalanarak tutuklanan ve Türkiye’nin iade talebi üzerine dün çıkarıldığı mahkemece tutukluluğu 5 Temmuz’a kadar uzatılan Sezgin Baran Korkmaz’a ait olduğu bilinen Paramount Otel’de siyaset, yargı ve medya dünyasından birçok kişinin kaldığını açıklamıştı.

Sonrasında ise Habertürk programcısı Veyis Ateş, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Rasim Ozan Kütahyalı, gazeteci Cem Küçük, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Beyaz TV'den Tahir Sarıkaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eski Koruma Müdürü Ekrem Güler'in bu otelde kaldığı öğrenilmişti.

'BİNALİ YILDIRIM DA BU OTELDE KALDI'

Halk TV'de Fatih Ertürk'ün sunduğu Günün Raporu programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bu isimlere bir yenisini daha ekleyerek eski AKP’li Başbakan Binali Yıldırım’ın da 2017 yılında Paramount Otel’de kaldığını iddia etti.

Başarır, programda şunları söyledi:

"Binali Yıldırım ailesiyle birlikte kalıyor. O dönemin Başbakanı. Telefon sinyalleri de güvenlik kameraları da hepsi bunu teyit edecektir kendisi de bunu doğrulayacaktır. Geceliği 106 bin lira olduğu söyleniyor. Orada bir mahkeme başkanı da kalmıştı, o da 'Kendi cebimden 35 bin lira ödedim' demişti.

Bu ülkenin başbakanından bahsediyoruz. Şaibeli bir otelde ne işi var? Otelin kamera kayıtları Binali beyin cep telefonu sinyalleri vardır, korumasının telefonunun sinyalleri vardır. Hepsi araştırılmalı.

Her tarafı yanlış. Kendisinin verebileceği bir para değil. Servetiyle ilgili büyük iddialar var. Oğluyla ilgili kendisiyle ilgili. Şu an milletvekili bunlar araştırılmalı. SBK'nın sahipliğini yaptığı bir otelde başbakan olarak kalması araştırılmalı."