CHP'den AKP'ye 'sabotaj' yanıtı

CHP Başkanvekili Özgür Özel, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in 'sabotaj' açıklamalarına karşılık “Türkiye’nin kurucu partisine, çökmüş bir imparatorluktan bir cumhuriyet kurmuş partimize, sabotaj partisi demek hadsizliktir” dedi.24-10-2019 19:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in CHP hakkındaki 'sabotaj' suçlamasına tepki gösterdi. Özel, "Türkiye'nin kurucu partisine, sabotaj partisi demek hadsizliktir' dedi.

AKP'li Çelik bugün yaptığı açıklamada  "Türkiye'nin imza attığı başarı söz konusu olduğunda dünyadaki başka yerlerden önce sabotaj faaliyeti CHP Genel Başkanlığınca ortaya konuluyor. Bizim açımızdan yok hükmündeki mesajı grup konuşmasında söz konusu ederek siyasi sabotajı gerçekleştirmeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Çelik'in 'sabotaj' suçlamasına CHP'li Özel sosyal medta hesabı Twitter üzerinden yanıt verdi.

Özel, "Türkiye’nin kurucu partisine, sabotaj partisi demek hadsizliktir. Geldiği günden bugüne, başta dış politika, terör ve ekonomi olmak üzere eline attığı her alanda bir yıkım yaşatmış olan Adalet ve Kalkınma Partisi, sabotaj partisinin ta kendisidir" dedi.