CHP'den Abdullah Gül açıklaması: 'Adaylığı mümkün değil'

“Yorumcular sürekli bu soruyu tekrarlıyorlar. Abdullah Gül, CHP’nin adayı değildir. Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması mümkün değildir” diyen Özel, CHP’nin adayının Meclis Grubu tarafından belirleneceğini söyledi.02-09-2020 19:38

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemde tartışılan “Abdullah Gül CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olur mu?” sorusuna kesin yanıt verdi. Özel, "Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; CHP’nin cumhurbaşkanı adayı CHP’lileri rahatsız edecek ve adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacak," dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) açıklamalarda bulundu. Gündemdeki konulara değinen Özel, erken seçim ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda konuştu.

“Yorumcular sürekli bu soruyu tekrarlıyorlar. Abdullah Gül, CHP’nin adayı değildir. Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması mümkün değildir” diyen Özel, CHP’nin adayının Meclis Grubu tarafından belirleneceğini söyledi.

Özel, şöyle konuştu:

"Elbette partimizin yetkili organlarında tartışıldıktan sonra adaylaşacaktır. Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; CHP’nin cumhurbaşkanı adayı CHP’lileri rahatsız edecek ve adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacak. Bugün tekrar ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Abdullah Gül’ün CHP’nin adayı olması gibi bir konu gündemimizde yoktur, ihtimal dahilinde değildir. Bu haberleri kesin dille yalanlıyoruz." (ANKA)