CHP’de koltuk eylemi: Koltuk güzelmiş

CHP’li Canyurt, evinden taşıdığı koltuğu CHP Genel Merkezi önüne götürerek parti yönetiminin seçimli kurultay kararı almamasını protesto etti.08-08-2018 12:38

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi’nin kurultay çağrıcılarının yeterli sayıda imzayı toplayamadığı gerekçesiyle seçimli olağanüstü kurultay kararı almaması protesto edilmeye devam ediliyor.

CHP Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, evinden getirdiği koltukla CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi yapmaya başladı.

Partililer, Genel Merkez önünde pazartesi gününden bu yana gruplar halinde oturma eylemlerini sürdürüyor.

 ‘KOLTUK BURADA RAHATSA İÇERDE DAHA RAHATTIR’

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Canyurt şunları söyledi:

"Bu benim kendimce bir eylem şeklim. Partimle ilgili herhangi bir problem ve sıkıntım yok, yöneticilerimle sıkıntım var. Böyle bir eylem düşündüm. Koltuk getirdim oturuyorum. Parti yönetimi, genel merkez yöneticileri yeter artık. Ben 46 yaşına geldim, 16 yıldan beri işsizim. Özel sektörde iş buldukça çalışıyorum. Her seferinde yenilgi, her seçim gecesi ağlamak artık yeter diyorum. Kendimce böyle bir eylem geliştirdim. Evimde bir koltuğum vardı, onu da getirdim buraya oturuyorum aynen evimde yaptığım gibi. Koltuk burada güzelmiş genel merkez önünde. Koltuk rahat. Burada rahatsa içeride yani daha rahattır bence.”