CHP'de Ekrem İmamoğlu ismi öne çıktı

CHP'nin İstanbul için Ekrem İmamoğlu'nu düşündüğü konuşuluyor. Ankara ve İstanbul için görüşmeleri sıklaştıran Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da İmamoğlu'nu düşündüğü aktarıldı.27-11-2018 08:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yerel seçim öncesi ittifak görüşmeleri ve aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yu düşündüğü belirtiliyor.

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'in haberine göre pazar günü genel merkezde İmamoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu, "Uygun bir kimlik olarak öne çıkıyorsunuz" ifadesini kullandı. İmamoğlu'nun CHP'nin İstanbul adayı için belirlediği "deneyimli, ayrım yapmayan kapsayıcı, sakin ve güler yüzlü" profiline uyduğunun düşünüldüğü belirtildi.

Görüşme sonrası İmamoğlu'nun bir dönem daha Beylikdüzü'de görev yapma yönündeki yaklaşımını yumuşattığı son kararın genel merkez ve İmamoğlu tarafından ortaklaşa verileceği aktarıldı.

CHP'nin İmamoğlu için önümüzdeki haftalarda İstanbul'da ölçümler yapacağı belirtilirken Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyaretinin bitimine kadar İstanbul değerlendirmelerini sürdüreceği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun İstanbul için yaptığı görüşmenin ardından eski Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Avcılar Belediye Başkan aday adayı olan Nimet Baylan Bazan’la da bir araya geldiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’nun pazar günkü son görüşmesi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı gündemde olan Cengiz Topel Yıldırım’la gerçekleşti.