CHP: YSK bizi doğruladı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Öztrak, YSK açıklamalarının kendi sonuçlarını doğruladığını söyledi.01-04-2019 12:16

Konuşmasına Ankara, İstanbul, Adana, Mersin; Bolu’da kazandıklarını söyleyerek başlayan Öztrak, “Martın sonu bu illerimizde bahar oldu” dedi.

Öztrak’ın konuşmasının satır başları şu şekilde:

“Uzun bir gecenin ardından bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu'da ittifakın kazandığı iller ile uyandık. Martın sonu bu illerimizde bahar oldu.

Gerçekten Türkiye demokrasi tarihinde görülmemiş bir seçim sürecinin ardından bir seçim gecesi yaşadık. Örgütlerimiz başında olan, gönüllülerle birlikte çalışan hukuk birimimize, Onursal Adıgüzel'e, Muharrem Erkek'e teşekkür ediyorum.

Dün gecenin tek kazananı milli irade ve Türk demokrasisidir. Hem dünyanın hem milletimizin demokrasimize duymuş olduğu güven tazelenmiştir. Dün gecenin tek kaybedeni devletin resmi ajansı olan Anadolu Ajansı'dır. Veri girmemeye devam eden ve siyasi manipülasyona alet olan ajans yöneticileri gereğini yapmalıdır.

YSK Başkanı yapmış olduğu açıklamayla bizlerin bilgilerini teyit etmiştir. YSK verilerine göre 31 bin 186 sandığın 31 148'i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık vardır. Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır.”