CHP Sözcüsü Öztrak: Hiçbir arkadaşımızın savunmaya ihtiyacı yok

CHP Sözcüsü Öztrak, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Ağırlığını "Saray'daki CHP'li" konusunun oluşturduğu açıklamalarda, Muharrem İnce'ye verilen yanıt dikkat çekti.25-11-2019 16:08

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 'Saray'daki CHP'li' tartışmasıyla ilgili "Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpas CHP'ye karşı tezgahlanmıştır” dedi. Öztrak, Muharrem İnce’nin “Partim bana sahip çıkmıyor” çıkışına ilişkin ise "Hiçbir arkadaşımızın bir savunmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz” şeklinde yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı sırasında CHP Sözcüsü Faik Öztrak da açıklamalarda bulundu.

Faik Öztrak’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“ - MYK toplantımız devam ediyor. Toplantımızda ülkemizin gerçek gündemi olan ekonomik kriz ve Saray’ın karartmak için partimize yönelik başlattığı operasyon vardı.

“- Dün 24 Kasım’dı. Öğretmenlerimiz Hollanda’daki ABD’deki meslektaşlarının aldığı ücretin yarısını alamıyor. Öğretmenlerimize rekabet ettiğimiz kadar maaş veremiyoruz.

- Seçimlerin üzerinden neredeyse 1.5 yıl geçti öğretmenlerimize söz verilen 3600 ek gösterge yok.

- Damat Bakan her fırsatta ‘ekonomi dengelendi’ diyor. Madem dengelendi ek gösterge neden verilmiyor?

- CHP iktidarında atanamayan öğretmenlerin atanması en önemli önceliğimiz olacaktır.

- İşsizlik ülkemizin kanayan yarası olmayı sürdürüyor. Saray’ın damadı 2 buçuk milyon kişiye istihdam verme sözü vermişti. Bıraktık ilave istihdamı 1 milyon 700 bin yurttaşımız işsiz kalmış.

- Bu vatandaşlarımızı ve ailelerimizi sosyal destek sistemleriyle kucaklamak zorundayız. Ama bakıyoruz saray sosyetesinde bu acı çeken yurttaşlarımız için tık yok. Varsa yoksa borcu borçla çevirme.

- Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpas CHP’ye karşı tezgahlanmıştır. Kim CHP’nin karışmasını istediyse kumpas değirmenine su taşımıştır.

- CHP’de çeteyi arayanlar her zaman karşılarında Kuvayı Milliye’yi bulmuşlardır. Çete arayanlar Saray’a ve çevresine baksın.

- Bu kumpasa en güzel cevabı yapılacak ilk seçimde halkımız verecektir.

- Dikkat edersiniz biç hiçbir arkadaşımız ile ilgili açıklama yapmadık. Hiçbir arkadaşımızın bir savunmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz.”