CHP Kastamonu İl Başkanı: AKP'li Tahsin Babaş döneminde TÜGVA'ya 5 bin 700 metrekare arsa verdi

CHP Kastamonu İl Başkanı: AKP'li Tahsin Babaş döneminde TÜGVA'ya 5 bin 700 metrekare arsa verdi

CHP'li Hikmet Erbilgin, Kastamonu Belediyesi'nin AKP'li eski başkanı Tahsin Babaş'ın TÜGVA'ya arsa, konak ve kafe tahsis ettiğini söyledi.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Belediyesi’nin önceki dönem başkanı AKP'li Tahsin Babaş’ın TÜGVA’ya yurt yapması için 5 bin 700 metrekare arsa verdiğini söyledi.

Erbilgin, söz konusu arsa ile birlikte Tahsin Babaş’ın, 2015-2017 yılları arasında belediye tarafından tadilatı yapılan üç katlı bir konağı ve belediyeye ait bir çadır kafeyi de TÜGVA’ya tahsis ettiğini ifade etti.

'ARSA 25 YILLIĞINA BEDELSİZ TAHSİS EDİLMİŞ'

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre "Belediye malları vakıf ve derneklere peşkeş çekildi" diyen Erbilgin, şunları söyledi:

"Bu bina, devletin mallarının cemaatlere, vakıflara nasıl kullandırıldığının örneklerinden birisi. Bu bina 5 bin 700 metrekare alan üzerinde inşa edildi ve henüz inşaatı tamamlanmadı. 7 Aralık 2015 yılında belediye meclisinin 205 No’lu kararı ve o gün görev yapan meclis üyelerinden altısının ret oyuna rağmen adı TÜRGEV daha sonra TÜGVA olacak olan vakfa 25 yıllığına bedelsiz tahsis edilmiş. O gün AK Parti belediyesi sadece şehrin en değerli parsellerinden olan bu yeri tahsis etmekle yetinmemiş, 1 Mart 2017 tarihinde üç katlı konağı 10 yıllığına TÜGVA’ya bedelsiz tahsis etmiş, yetmemiş daha sonra belediyeye ait çadır kafeyi yine 10 yıllığına TÜGVA’ya bedelsiz olarak vermiş. Bunun için de İçişleri Bakanlığı’ndan onay alınmış."

'ŞEHRİN KAYNAKLARINI GÖZLERİNİ KIRPMADAN VAKIFLARA VERMİŞLER'

"Bu kentin çocuklarının, insanlarının kreşlere, parklara, kütüphanelere ihtiyaçları varken, sırf kendi cemaatleri ve vakıfları örgütlensin diye bu şehrin kaynaklarını gözlerini kırpmadan vakıflara vermişler" diyen Erbilgin sözlerini şöyle noktaladı:

"Şimdi Kastamonu Belediyesi ya da ilgili bakanlık acilen bu tahsisi iptal ederek ve yarım kalan bu inşaatı tamamlayarak yurt sorunu yaşayan, barınma sorunu yaşayan kız çocuklarımıza tahsis edilecek hale getirmeli. Bu binada yeniden bu ülkenin evlatlarının kullanacağı biçimde tamamlanıp halkın hizmetine sunulmalıdır."