CHP'den ittifak açıklaması: İYİ Parti ve HDP ile görüşeceğiz

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sandıkta ittifak için İYİ Parti ve HDP ile görüşeceklerini söyledi.01-10-2018 06:49

CHP’nin Abant’ta gerçekleştirdiği kampın ardından, dün yapılan MYK toplantısında yerel seçime ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Toplantı öncesi gazetecilere açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yerel seçimlerde ittifak konusunda “Yasal bir ittifak söz konusu değil. Yasal bir ittifak söz konusu olmadığı için burada milletin ittifakı, parti tabanlarının ittifakı gerekiyor. Kendi bölgelerinde” dedi.

“İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener de açıklamada bulundu. Milletimiz ne yapacağını gayet iyi biliyor” diyen Özkoç, şunu ekledi: “Güçlü olan hangi siyasi parti ise muhalefetteki, o siyasi partinin o bölgede güçlü bir şekilde desteklenmesi için milletimiz elinden geleni yapacaktır.”

HERKESLE GÖRÜŞÜLECEK

Cumhuriyet’in haberine göre bu meselenin artık CHP, İYİ Parti, HDP ya da diğer siyasi parti meselesi olmaktan çıktığını belirten Özkoç, ittifak meselesine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Artık vatanımız eden gidiyor, çocuklarımız şehit düşüyor. Birisi sehafat içerisinde, milletimiz sefalet içerisinde yaşıyor. O zaman biz sandıkta ittifak diyoruz. Bunun için hangi tür görüşme gerekiyorsa üst düzeyde, ilçe bazında, il bazında, herkesle görüşerek milletin ittifakını sandıkta gerçekleştirmeye çalışacağız.”