CHP-İYİ Parti ittifakında listeler kesinleşti

31 Mart yerel seçimlerine birçok ilde işbirliği yaparak girecek CHP ve İYİ Parti'nin listeleri de kesinleşti.20-02-2019 08:40

31 Mart yerel seçimleri için CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın listelerini YSK'ye vermesinin ardından işbirliği yapılan bölgeler de kesinleşti.

Bu listeye göre, 23 büyükşehirden 13’ünde CHP, 10’unda İYİ Parti aday gösterecek. İstanbul, Ankara ve İzmir'de gösterilen CHP adaylarını İYİ Parti destekleyecek.

Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla, Tekirdağ’da da CHP aday çıkaracak.

İYİ Parti’nin aday çıkaracağı büyükşehirler ise; Balıkesir, Denizli, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Trabzon.

Büyükşehirler dışında da 27 ilde işbirliği yapılacak. 16 ilde CHP, 11 ilde ise İYİ Parti aday gösterecek. CHP, uzlaşılan illerden Artvin, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Sinop, Tunceli, Yalova ve Zonguldak’ta, İYİ Parti ise Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat’ta aday gösterecek.

CHP ve İYİ Parti geri kalan 31 ilde ise kendi adaylarıyla yarışacak. Iğdır’da İYİ Parti, Şanlıurfa’da ise CHP aday çıkarmayacak.