CHP, İstanbul adayı için tarih verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, partisinin İstanbul adayını açıklayacağı tarihle ilgili bilgi verdi. Salıcı "Yüzde yüz demiyorum ama, büyük ihtimalle bu salı günü belli olur" dedi.17-12-2018 09:44

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, çok konuşulan İstanbul adayının açıklanması için tarih verdi.

Salıcı, 18 Aralık'ta Parti Meclisi (PM) toplantısı olacağını hatırlatarak "Salı günü toplantı sonrasında Sayın Seyit Torun’dan parti meclisinde hangi illerin konuşulduğunu, hangi ilçelerde adaylaşmaların gerçekleştiğini duyarsınız. Yüzde yüz demiyorum ama büyük ihtimalle bu salı İstanbul da belli olur" dedi.

EKREM İMAMOĞLU SORUSU

Habertürk'ten Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, Par'ın CHP'nin en güçlü adayı Ekrem İmamoğlu, karşısında da hâlâ Binalı Yıldırım adı masada. Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı yapmış; bütün Türkiye'nin yakından bildiği bir adaya karşı bir ilçe belediye başkanı gerçekten kazanabilir mi?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"İlçe belediye başkanlığı bir geçiş pozisyonu. Ben de bundan dört sene önce İstanbul il başkanıydım. Siyasette, siyasi aktörlerin önüne başarı peşinde koşan, bu enerjisini de topluma yansıtabilen insanların önüne bir fırsat koyarsanız sonucunu görürsünüz. Sayın Binali Yıldırım gezgin aday; bazen İzmir, bazen İstanbul; bazen Başbakanlık, bazen Meclis başkanlığı. Bu, ellerinde atacak başka bir barutları olmadığını gösteriyor. CHP, eğer Sayın İmamoğlu'nu adaylaştırırsa, CHP Binali Yıldırım'ın karşısına CHP'li bir nefer çıkardı diye düşünürüm."