CHP: 220 bin AKP seçmeni İmamoğlu'na oy verdi

CHP seçimlerin ardından genişletilmiş PM toplantısını yaptı. CHP, 31 Mart’ta Yıldırım’a oy veren 220 bin seçmenin 23 Haziran’da İmamoğlu’na oy verdiğini tespit etti.02-07-2019 13:34

CHP Genişletilmiş Parti Meclisi, milletvekilleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri 23 Haziran'da sona eren yerel seçim sürecinin ardından bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan yetkili kurullar, seçimlerin öncesi ve sonrasını tartıştı, propaganda dönemindeki çalışmalar anlatıldı.

Toplantıda, Ekrem İmamoğlu’nun zaferinin ardından 11’i büyükşehir 252 belediyede yönetimi devralan CHP’de bu sonuçların önümüzdeki dönem siyasetine vereceği yön konuşuldu.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin değerlendirmesinden kazanılan belediyelerin bir daha kaybedilmemesi için yapılması gerekenlere kadar çok sayıda konu masaya yatırıldı.

Birgün'ün haberine göre toplantıda milletvekilleri, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde mahalle mahalle yaptıkları çalışmaları PM üyeleriyle paylaştı. Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, seçmen hareketleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumlar sırasında oy geçişlerine ilişkin, “31 Mart’ta Binali Yıldırım’a oy veren 220 bin seçmen, diğer adaylara oy veren 154 bin seçmen 23 Haziran’da İmamoğlu’na oy verdi” değerlendirmesi yapıldı.