Chewbacca karakterini canlandıran Peter Mayhew hayatını kaybetti

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin bilinen karakterlerinden Chewbacca'yı canlandıran Peter Mayhew 74 yaşında hayatını kaybetti.03-05-2019 13:12

Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin bilinen karakterlerinden Chewbacca'yı canlandıran Peter Mayhew 74 yaşında hayatını kaybetti.

Star Wars serisinin Han Solo'nun yoldaşı olan Chewbacca karakterine hayat veren Peter Mayhew 74 yaşında hayatını kaybetti.

Mayhew'ın ölümünün ardından, Yıldız Savaşları'nın 1977,1980 ve 1983 tarihlerindeki orijinal üçlemesinde kendisiyle birlikte yer almış oyuncu arkadaşları Harrison Ford (Han Solo), Mark Hamill (Luke Skywalker) gibi isimler ve yönetmen George Lucas baş sağlığı mesajları yayınladı.

Yazılı bir mesaj yayınlayan Ford, Chewbacca karakterine can veren oyuncuyu "Peter Mayhew kibar ve nazik bir insandı, büyük bir haysiyet ve asil bir karakter sahibiydi" ifadeleriyle andı.

Sözlerine devam eden Ford, "30 yılı aşkın bir süredir film dünyasında ortak ve hayatta da dosttuk ve onu çok sevdim. Ruhunu karakterinin içine kattı ve Star Wars izleyici kitlesine büyük bir zevk yaşattı" dedi.

Star Wars'da jedi şövalyesini oynayan Mark Hamill de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "O devlerin en nazik olanıydı. Beni gülümsetmeyi her zaman başarmış, kendisinden büyük bir kalbi olan kocaman bir insan ve çok sevdiğim sadık bir arkadaşımdı. Paylaştığımız anılar için müteşekkirim ve sadece onu tanımış olduğum için daha iyi birisiyim. Teşekkürler Pete" sözlerini kullandı.

DW'nin haberine göre ilk ve ikinci Star Wars üçlemelerinin yaratıcısı yönetmen George Lucas da mesajında "Peter harika bir insandı. Bir insanın bir Wookiee olmaya en fazla yaklaştığı kişiydi – kocaman bir kalp ve nazik bir mizaç. İyi bir dosttu ve vefatından dolayı çok üzgünüm" ifadelerine yer verdi.