Cezaevlerinde kapalı görüşler 1 Haziran'da başlayacak

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Hizmetlerinde Alınan Koronavirüs Tedbirlerine ilişkin konuştu. Gül normalleşme takvimi çerçevesinde yeni kararları açıkladı.29-05-2020 17:35

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Hizmetlerinde Alınan Koronavirüs Tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gül, 1 Haziran'dan itibaren kapalı görüşlerin yapılmaya başlanacağını açıkladı.

Adalet Hizmetlerinde Alınan Koronavirüs Tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"1 Haziran’dan itibaren kapalı görüşler yapılmaya başlanacaktır."

"İddianamelerin ve kamu davalarının açılması pazartesi günü başlayacak."

"Adliyelere girişte ateş ölçümü yapılacak, ateşi 38 dereceyi geçenler sağlık kurumuna yönlendirilecek."

"Adliyelere girecek kişi ve duruşma salonuna alınacak izleyici sayıları sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak belirlenecek."

"Cezaevlerine ilişkin daha önce aldığımız tüm tedbirleri titiz bir şekilde uygulamaya ve bu tedbirleri sürdürmeye devam edeceğiz."

GÖRÜŞ SERBESTİSİ AYDA BİR KERE VE AİLEDEN BİR KİŞİYE 

Kapalı cezaevinde tutulan bir gazetecinin yakınından aldığımız bilgiye göre, görüş izni ayda bir gün ve aileden yalnızca bir kişi olmak üzere serbest hale getirildi. Bununla birlikte avukatlarla özel görüşe izin verilmediği de bildirildi.