Cezaevinden 1 Mayıs mesajı var!

Tutuklu gazeteciler, GDA aracılığıya cezaevinden 1 Mayıs mesajları gönderdi.01-05-2020 14:23

İleri Haber

Tutuklu gazeteciler Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Hülya Kılınç cezaevinden 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için mesaj gönderdi.

OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için, Gazeteci Dayanışma Ağı (GDA) aracılığıyla cezaevinden mesaj gönderdi. Rudaw muhabiri  Rawin Sterk ve Yeni Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik de dayanışma mesajlarını ve selamlarını gönderdi.

‘GAZETECİLİK VİTRİN MESLEĞİ DEĞİLDİR’

“Gazetecilik birilerinin sandığının aksine ‘Vitrin mesleği değildir’ diyen Barış Terkoğlu mesajında, “Gazeteci, aklıyla, kanıyla, sinirleriyle, kamunun çıkarlarını savunan bir emekçidir. Onun çıkarı da özgürlüğü de toplumun emeğiyle geçinen insanların kuracağı eşitlik düzenindedir. 1 Mayıs sınıfını bilen tüm gazetecilere de kutlu olsun” dedi.

‘ASLOLAN BEDELİ NE OLURSA OLSUN HALKA DOĞRUYU SÖYLEMEKTİR’

Barış Pehlivan ise, “Gözaltılar, cezaevleri, iddianameler geçer. Aslolan bedeli ne olursa olsun halka doğruyu söylemektir. En sonunda kazanan basın  özgürlüğü ve bu yolda emek verenler olacaktır” ifadeleriyle 1 Mayıs’ı selamladı.

‘DÜŞÜNCELERİMİZ HALA ÖZGÜR’

“Cezaevinde tutuklu bir fikir işçisi olarak herkesin 1 Mayıs bayramını kutluyorum” diyen Hülya Kılınç da, “Fiziki olarak bugün tutuklu olsak da düşüncelerimiz hala özgür ve yarınlara dair umutludur” mesajını gönderdi.

‘BU DÜZENE ARTIK YETER’

Öte yandan GDA tarafından 1 Mayıs temalı dijital gazete hazırlandı. “Her yer 1 Mayıs” ve “Bu Düzene Artık Yeter” sloganlarıyla yayınlanan gazeteye, usta gazeteciler Özlem Akarsu Çelik, Gökçer Tahincioğlu ve Faruk Bildirici de katkı koydu.

GAZETECİLERİN 1 MAYIS MESAJLARI YAYINLANDI

Ayrıca GDA’nın sosyal medya hesaplarında, yurdun dört bir yanından gazetecilerin 1 Mayıs mesajları da yayınlandı.