Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: Kanal İstanbul projesi kararlılıkla sürecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki yönetim değişikliğinin ardından Kanal İstanbul Projesi’nin devam edip etmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu.25-04-2019 09:07

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki yönetim değişikliğinin ardından Kanal İstanbul Projesi’nin devam edip etmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu.

TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki değişimin ardından Kanal İstanbul Projesi’nin devam edip etmeyeceği konusunda “Hiçbir aksama olmaz. Büyükşehir belediyesinin olmadığı yerde de ilgili bakanlıklarımız ilçe belediyeleri ile gerekli bütün desteği sağlayacaktır. Manifestodaki projeleri kentsel dönüşüm, ulaşım, çevre, millet bahçesi, atık su tesisi gibi şehri 50-100 yıl planlayacak bütün projeleri de hızlı şekilde 5 yıllık plan hazırlayacağız. Hiçbir geri adım yok” dedi.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Kurum, poşet uygulamasına dair ise yurttaşların kendilerini desteklediğini iddia ederek, “Depozite uygulaması, cam, poşet, kağıt, metal ürünlerde hepsinde uygulayacağız. Plastik uygulamasından sonra depozito uygulaması olacak” dedi.