Ceren Özdemir’in ismi İzmir’de parka verilecek

Ordu'da evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi ve balerin Ceren Özdemir’in ismi Çiğli Balatçık'ta bulunan parka verilecek.27-12-2019 15:01

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in evinin önünde bıçaklanarak öldürülmesi, Çiğli Belediyesi meclis toplantısı gündeminde yer alacak ve 3 Ocak’ta yapılacak toplantıda Balaçık’ta yer alan parka Ceren Özdemir’in ismi verilmesi için onaylanacak.

Kararın meclis tarafından onaylanmasının ardından çocuk oyun alanları, yeşil alanlar ve kent mobilyalarıyla donatılmış parka Ceren Özdemir’in adı verilecek.

3 Aralık tarihinde Ordu’da evinin önünde öldürülen Ceren Özdemir’in adını Çiğli’de yaşatmak istediklerini belirten Çiğli Belediyesi Başkan Utku Gümrükçü, “Ülkemizde yaşanan kadına yönelik şiddet ve cinayet vakalarının oranı çok yüksek. Bunun son bulmasını istiyoruz. Ceren Özdemir’in hayatının baharında yaşamdan koparılması tüm Türkiye’yi derinden üzdü. Ceren Özdemir’in adını Çiğlimizdeki bir parkta yaşatmak amacındayız” dedi. (EVRENSEL)