Cemevlerine ibadethane statüsü' İBB Meclisi'ne geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin cemevlerinin ibadethane statüsünü tanıyan kararının hemen sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) de bu yönde bir öneri gündemde.15-01-2020 23:41

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cemevlerinin ibadethane statüsünde kabul edilmesine ilişkin önergenin İBB Meclisi’ne geleceğini açıkladı.
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin cemevlerinin ibadethane statüsünü tanıyan kararının hemen sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) de bu yönde bir öneri gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önerinin yarın (16 Ocak Perşembe) belediye meclisine geleceğini söyledi.


"VİCDANLARIYLA KARAR VERMELERİNİ BEKLİYORUZ"


İmamoğlu Ankara’da belediye başkanlarının bir araya geldiği toplantıda soruları yanıtlarken, “Cemevleri konusu pazartesi gündeme alındı ve komisyona sevk edildi. Komisyondan gelecek karara göre perşembe günü meclise gelecek. Kimin nereyi nasıl ibadethane olarak kullanacağına biz karar veremeyiz. Bütün partilerden bu konuda vicdanlarıyla karar vermelerini bekliyoruz” dedi.