Çaykur Genel Müdürü Diyanet'e özendi

Daha önce çalışanlarına yandaş sendikaya geçmeleri için uyguladığı baskıyla gündeme gelen Çaykur Genel Müdürü Sütlüoğlu, şimdi de sarfettiği kadın düşmanı sözlerle gündeme geldi.07-02-2018 20:05

Önceki gün (5 Şubat) Kaçkar TV’de yayınlanan bir programda konuşan Rize Yeşilçay Spor Kulubü Kadın Futbol Takımı’nın 2. Başkanı ve Kaçkar TV Spor Müdürü Alaettin Onay, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun kadın sporculara yardım etmeyi ‘günah’ olarak nitelediğini söyledi.

Onay, Sütlüoğlu ile kulüp başkanı arasında geçen diyalogları şu sözlerle aktardı:

“Kadın futbol takımı kulüp başkanımız İdris Ocak, sayın genel müdürümüze giderek kulübün durumunu anlattı ve kendisinden bayan futbol takımı için destek istedi. Genel müdür İmdat Sütlüoğlu ise başkanımıza ‘Bayan sporculara yardım etmem, günahtır' ifadesinde bulundu. Bunun üzerine Başkanımız Genel Müdür Sütlüoğlu'na ‘Ardeşen GSK Bayan Hentbol takımına yardım yaptınız' hatırlatmasında bulununca Genel Müdür Sütlüoğlu da ‘Evet oraya yardım yaptım. Yaptığım içinde pişmanım. Bundan sonra da oraya yardım yapmayacağım. Kadın sporculara yardım yapmam, günahtır’ diyerek bu mevzuyu kapattı."