Çavuşoğlu'ndan Fransızlara: Paranın gözü kör olsun

Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı'nın ‘Cemal Kaşıkçı’ açıklamasına tepki gösterdi. Bakan, Erdoğan'ın siyasi bir oyun oynadığı yönündeki sözleri "terbiyesizlik" olarak niteledi.12-11-2018 18:44

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın ‘Cemal Kaşıkçı’ açıklamasına yanıt verdi.

"Bu cinayeti kapatmaya mı çalışıyorlar?" diyen Çavuşoğlu, "Fransız Bakan doğruyu söylemiyor. Paranın gözü kör olsun. Bunlar yakında Kaşıkçı cinayetini inkar ederlerse hiç şaşırmayın" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, Erdoğan'ın siyasi bir oyun oynadığı şeklindeki sözleri de "terbiyesizlik" olarak niteledi.

'KAŞIKÇI BELGELERİ FRANSIZ İSTİHBARATINA İLETİLDİ'

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili tüm bilgilerin 24 Ekim'de talepleri üzerine Fransız istihbaratına iletildiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızı siyasi bir oyun oynamakla itham etmesi terbiyesizliktir. Dışişleri Bakanı ciddiyetine yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu ayrıca Fransa'yı suçlayarak, "Bunun arkasında ne var? Acaba bu cinayeti kapatmaya çalışıyorlar mı? Bildiğimiz başka şeyler var, ne anlaşma yapıyorlar? Bunların da yakından takipçisiyiz" dedi.