Cargill işçileri Bursa'dan İstanbul'a yürüyor

Bursa'da sendikalaştıkları için işten atılan Cargill işçileri, İstanbul'da bulunan Cargill Genel Merkezi'ne yürüyor.15-09-2018 11:57

Bursa Orhangazi’de bulunan ve 1999 yılında nişasta bazlı şeker ve hayvan yemi üretmeye başlayan ABD merkezli gıda devi Cargill'de Tek Gıda-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan işçilerin İstanbul'a başlattığı yürüş üçüncü gününde sürüyor. Geceyi Yalova İDO'da geçiren işçiler, bugün yaklaşık 25 kilometre yürüyüp daha sonra yol kenarında konaklayacak.

BUGÜN YALOVA İDO'DAN YOLA ÇIKTILAR

Daha önce iki kere İstanbul Ataşehir Palladium Tower’da bulunan Cargill Genel Müdürlüğü önüne gelerek Cargill yönetimine uyarılarda bulunan işçiler, 152 gündür direnişte. Bugün 10:30’da Yalova İDO'dan yola çıkan işçiler, Topçular İskelesi istikametine giderek yaklaşık 25 kilometre yol yürüyecek. Geceyi yol kenarında geçirecek.

Evrensel'de yer alan habere göre başlattıkları yürüyüşü 18 Eylül’de İstanbul Ataşehir Palladium Tower’da bulunan Cargill Genel Müdürlüğü önünde sonlandırmayı planlayan işçilerin gün gün programı şöyle:

16 EYLÜL PAZAR

Saat 10:30'da yola çıkılacak. Topçular üzerinden Eskihisar'a geçilip Gebze Kent Meydanı’na ulaşılacak. Gece burada geçirilecek.

17 EYLÜL PAZARTESİ

Sabah erken saatlerde yola çıkılacak, direnişteki Flormar işçilerine dayanışma ve destek ziyareti gerçekleştirilecek. Buradan yürüyüş devam ederek Kartal Meydanı’na ulaşılıp gece burada geçirilecek.

18 EYLÜL SALI

Saat 14:00’da Cargill Genel Müdürlüğü önünde olunacak şekilde yürüyüşe geçilecek. Genel Müdürlük önünde Saat 14:00’te bir basın açıklaması gerçekleştirilip 21 Eylül Cuma gününe kadar burada konaklanılacak.