Cansız bedeni ormanda bulundu: Yasemin Çetindağ, ayrıldığı Savaş Özyanık tarafından katledildi!

Fransa'da yaşayan ve 4 çocuğu olan Yasemin Çetindağ, ayrıldığı Savaş Özyanık tarafından öldürüldü. Çetindağ'ın cansız bedeni ormanlık alana gömülü bulundu.30-12-2020 09:53

Fransa'nın Strazburg şehrinde yaşayan 4 çocuk annesi 25 yaşındaki Yasemin Çetindağ 8 yıl boyunca birlikte yaşadığı ve kısa bir süre önce ayrıldığı 46 yaşındaki Savaş Özyanık tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Özyanık, cesedi sandığa yerleştirerek bir arkdaşının yardımıyla ormanlık alana gömdü.

Çetindağ’a daha önce de şiddet uyguladığı ifade edilen Özyanık, 23 Aralık’ta dört çocuğunun da bulunduğu sırada Çetindağ’ın evine gitti. Edinilen bilgilere göre, çıkan tartışmada Özyanık, Çetindağ’ı önce darp etti sonra da bıçakladı. Hürriyet'ten Güven Özalp'in haberine göre, Çetindağ’ın cesedini banyoya kapatan Özyanık, annelerinin iyi olduğunu söyleyerek çocukları anneannelerinin evine götürdü.

Çetindağ’a ulaşamayan annesi polise başvururken Savaş Özyanık, büyük bir sandığa yerleştirdiği cesedi, poliste uyuşturucu kaydı olan ve daha önce 11 kez tutuklanan 48 yaşındaki bir arkadaşının yardımıyla şehrin kuzeyindeki Vendenheim ormanına götürerek gömdü ve sandığı da nehre attı.

Banyoda kan izleri bulan ve çocukların ifadelerine başvuran polis, 26 Aralık’ta poliste şiddet ve tehdit kaydı olan Özyanık ile arkadaşını gözaltına aldı. Başta Çetindağ’ı öldürdüğünü inkâr eden Özyanık, ardından darp ettiğini kabul etti ancak öldürme niyetinin olmadığını savundu. Strazburg Savcılığı, Özyanık’ın kasten cinayetten yargılanmasını talep ediyor.