Canlı yayında bir skandal daha: Öğretim Üyesi Muttalip Kutluk Özgüven çocuk yaşta doğurmayı savundu

Akit TV'de yayınlanan bir programda skandal ifadeler kullanan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının 'mükemmel vücutları' olduğunu savunarak, "İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" dedi. İstanbul Aydın Üniversitesi Özgüven hakkında soruşturma başlattı.15-05-2020 23:11

Akit TV'de yayınlanan 'Derin Kutu' isimli programda, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının 'mükemmel vücutları' olduğunu savunarak, "İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" dedi.

Akit TV'de 'kadın-erkek rolleri ve ilişkiler' konusunun tartışıldığı programda, skandal ifadeler kullanan öğretim görevlisi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocukların ilk çocuğu doğurmak için ideal yaşta olduğunu ileri sürdü.

SUNUCU UYARMADI

Programın sunusu Sabri Balaman'ın çocuk yaşta doğurmayı savunan Özgüven'i uyarmaması da dikkat çekti.

Özgüven'in canlı yayında kullandığı skandal ifadeler şöyle:

"13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen '10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın' diyorsun.

Süpermen'i bilmem ama Süper kadın diye bir ırk var. Bu da 13-16 yaş arasında. İstediğiniz doktora sorun en üstün nitelikli insan bu yaşlardakiler... Hadi biraz büyütelim 12-17 olsun; çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Yani bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş."  

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTI

İstanbul Aydın Üniversitesi Özgüven'in skandal ifadelerine ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Üniversitemizde görev yapmakta olan Prof. Dr. Kutluk Özgüven’in katıldığı televizyon programında yaptığı açıklama şahsi düşünceleri olup kabul edilmesi mümkün değildir. Kendisini şiddetle kınıyoruz.  Söz konusu personel hakkında hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.