Çanakkale ve Ardahan'da koronavirüs karantinaları

Artan vakalar sebebiyle karantinaya alınan belde, köy ve mahallelere giriş ve çıkışlar 10 gün boyunca yasaklandı.23-04-2021 10:50

Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Karabiga beldesi ile Balıklıçeşme, Ağaköy ve Kocagür köyleri ve Ardahan'ın Hanak ilçesindeki Ortakent Mahallesi'nde artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları sebebiyle alınan tedbirler kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Biga'ya bağlı Karabiga beldesi ile Balıklıçeşme, Ağaköy ve Kocagür köylerinde artan koronavirüs vakalarının yayılımını engellemek ve toplum sağlığını korumak amacıyla 10 gün süreyle karantinaya alındı. Köye giriş ve çıkışlar jandarma ekipleri tarafından kontrol ediliyor.

Ardahan'ın Hanak ilçesinde bir mahallede de karantina uygulanmasına karar verildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışı ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle Hanak Ortakent Mahallesi'nde salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla 10 gün karantina uygulanması kararlaştırıldı.

Kararlar sonrası güvenlik birimlerince yerleşim yerlerine giriş ve çıkışlara son verildi.