Çalışanlara çipli tuzak!

Çalışanlara gizlice takılan çip, işten çıkarmalara yol açmaya başladı.19-12-2017 06:49

Çok sayıda ilde yapımı devam eden şehir hastaneleriyle ilgili tartışmalar sürerken, hizmet vermeye başlayan Adana Şehir Hastanesi’nde çalışanların “çip” ile takip edildiği ortaya çıktı. Adana Şehir Hastanesi’nde bir güvenlik görevlisi, görev yerine gitmediği gerekçesiyle işten çıkartıldı. Güvenlikçinin görev yerine gitmediği çipli takip kayıtlarından tespit edildi.

Habertürk'ten Fatmanur Boylu'nun haberine göre çipin hastane çalışanlarının formalarına monte edildiği, birçok personelin çiple takip edildiğinden haberi olmadığı ortaya çıktı. Çipi fark eden hastane çalışanlarına ise formaların yıkama esnasında karışmaması için çipin kullanıldığı savunuldu.

DAHA PROFESYONEL BİR ÇALIŞMA ORTAMI İÇİNMİŞ!

Sağlık Bakanlığı yetkilileri şehir hastanelerinin çok büyük olduğunu, personeli takip etmenin zor olduğunu belirterek daha profesyonel bir çalışma ortamının oluşturulması için bu uygulamaya geçildiğini öne sürdü.

Üniformaların üst ve alt parçalarında yer alan çipler, hastane kameralarıyla entegre çalışıyor. Hastanelerin her yanına yerleştirilen kamera sistemleri sayesinde görev yerinden uzaklaşan çalışanların anında görüntüleri alınıyor. Çalışanlar, üniformalarını hastane dışına çıkartamıyor.