Çağlayan Adliyesi'nde 'yeni normal' yoğunluğu: Koronavirüs şüphesiyle bir mahkeme kapatıldı

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı çevresi ve içerisinde bugün yoğunluk göze çarparken, bir mahkeme koronavirüs nedeniyle ay sonuna kadar kapatıldı.16-06-2020 12:12

İleri Haber

Duruşmalara dün başlanan Çağlayan Adliyesi’nde bugün yoğunluk göze çarptı. Öte yandan, İstanbul 8. Aile Mahkemesi’nde görevli bir kalem memurunda Covid-19 tespit edilmesi dolayısıyla mahkeme ay sonuna kadar kapatılırken, hakim ve kalem memurları da karantinaya alındı.

İktidarın yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınındaki “normalleşme” adımları çerçevesinde 1 Haziran’dan itibaren kafe, restoran ve spor salonlarının açılmasının ardından adliyelerde dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 15 Haziran’da sona ermesiyle adliyeler de bugün normal mesaiye başladı. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı çevresi ve içerisinde bugün yoğunluk göze çarptı.

BİR MAHKEME KAPATILDI

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre,İstanbul  8. Aile Mahkemesi’nde görevli bir kalem memurunda koronavirüs şüphesi nedeniyle mahkeme 14 gün süreyle kapatıldı. Hakim ve diğer kalem memurları ise karantinaya alındı.