Bursa'da ormanın 6 farklı noktasında eş zamanlı yangın çıktı

Orman yangınları kısa sürede söndürülürken, bir ev ve samanlık ise küle döndü. Yangına ilişkin soruşturma başlatıldı.30-08-2021 08:29

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı Cumalıkızık ve Yiğitler Mahallesi’nde Kent Ormanı’nın 6 farklı noktasında gece saatlerinde eş zamanlı yangın çıktı. Yangın çam ağaçlarının bulunduğu alana sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü.

Saat 03.30 sıralarında ormanlık alandaki 4 farklı noktada alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye koşarken durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin 2 saatlik çalışmasının ardından yangın kontrol altına alındı. Yangında can kaybı yaşanmazken ahşap ev ve samanlık küle döndü.

Çalışmalar sırasında ormanlık alanın 2 farklı noktasında daha yangın başladığını gören ekipler bölgeye takviye istedi. Çok sayıda itfaiye ve arazöz bölgeye gönderilirken, polis kundaklama şüphesi üzerine harekete geçti. Toplam 6 farklı noktada çıkan yangın çam ağaçlarının bulunduğu alana sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)