Burhan Kuzu'ya '19 Mayıs' tepkisi: 'Tarihi FETÖ kitaplarından mı öğrendin?'

Erol, paylaşımında Kuzu'ya, "FETÖ’nün kitaplarından,dergilerinden,yayınlarından mı öğrendin sen bu tarihi?" sorusunu yöneltti.19-05-2020 16:54

İleri Haber

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları üyesi AKP’li Burhan Kuzu’nun, ’19 Mayıs’ paylaşımı CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un tepkisini çekti. Erol paylaşımında Sultan Vahdettin’i anan Kuzu’ya, “Tarihi FETÖ kitaplarından mı öğrendin?” diye sordu.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği gerekçesiyle 5 yıla kadar hapsi istenen Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları üyesi AKP’li Burhan Kuzu’nun, sosyal medya hesabından yaptığı ‘19 Mayıs’ paylaşımı tepki çekti. Kuzu, tepki çeken paylaşımında “Mustafa Kemal Paşa,30 Nisan 1919'da Resmi Gazete'de yayınlanan Sultan Vahdettin imzası ile Samsun 9. Ordu Müfettişliği’ne tayin edilmiştir.Mustafa Kemal,Samsun'a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı'nın en parlak subayı olarak çıkmıştır.Sultan Vahdettin Han’ı rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

‘TARİHİ FETÖ KİTAPLARINDAN MI ÖĞRENDİN?’

Kuzu’nun paylaşımına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Burhan Kuzu,sen kim, Milli Mücadele kim? Sen kimsin kafana göre tarih yazıp,tarihin gerçekliklerini eğip bükmeye çalışıyorsun! FETÖ’nün kitaplarından,dergilerinden,yayınlarından mı öğrendin sen bu tarihi? Yazıklar olsun bu Cumhuriyet sayesinde geldiğin makamlara,aldığın ünvanlara” dedi.