Burhan Kuzu'dan ince bir sitem: Partime kırgınım

AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu katıldığı bir programda partisine kırgın olduğunu açıkladı.06-03-2018 23:11

AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, katıldığı bir programda AKP'den Meclis Başkanlığına aday gösterilmediği için kırgın olduğunu söyledi.

Kuzu'nun açıklaması şöyle:

'3 KEZ NİYETLENDİM, 3 KEZ VAZGEÇTİM'

'Bakanlıkla alakalı benim hiçbir talebim olmadı. Başbakanlar kendi bakanlarını kendisi belirler. Onu ben bilemem. Ama Meclis Başkanlığı seçimle gelen bir yer. Dolayısıyla ben aday olmayı her zaman arzu ettim. Tabi partimin içerisinde yeni bir çatışma, bölünme olmasın diye de 3 kez niyetlendiğim adaylıktan 3 kez vazgeçtim.

Ben her zaman söylüyorum. Aday olsam farklı olur. Başkanlık anlamında değil kazanma anlamında söylüyorum. Benim aday olma durumumda sadece AK Parti'ye değil Meclis'e güveniyorum. (CHP de oy verir miydi? sorusuna) Hepsi oy verirdi bana.

Benim milletvekili arkadaşlarım tamamen gönülleri benimle birlikte olmuştu. Milletvekilleri ne yapsın, gidip partiyle kavga mı etsin?

'KIRGINIM'

('TBMM Başkanlığına aday gösterilmediğiniz için kırgın mısınız?' sorusuna) Kırgınlık biraz var, küskünlük değil ama. Biraz kırgınlık oluyor tabi ki. Sonuç olarak ben bu partinin kurucu üyesiyim. Ve partiye de ciddi hizmetlerim geçmiştir. Açık konuşurum, üzülmedim dersem elbette doğru olmaz. Ama ben bunu partime nifak meselesi yapmam.