Bu çocuk kitabında cinsel saldırıya uğrayan 'suçlu', tecavüzcü ise göğsü kabararak geziyor!

Musa Dinç'e ait masal kitabında yer alan ifadeler sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, yazar ise yayınladığı özür mesajında kitabın piyasadan çekildiğini duyurdu.27-08-2020 11:14

Musa Dinç'e ait "Gül ve Düşün" isimli ilkokul çağındaki çocuklara yönelik masal kitabında yer alan ve cinsel saldırıyı konu edinen ifadeler sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, sosyal medyada kitabın içeriğinin paylaşılmasının ardından yazar özür mesajı yayınlayarak kitabı piyasadan çektiklerini duyurdu.

Çocukların okuması için uygun olup olmadığının neden denetlenmediğinin anlaşılamadığı kitapta yer alan hikayeye göre bir tilki bir ayıya cinsel saldırıda bulunuyor. Yazar ise cinsel saldırıya uğrayan ayıyı suçlu olarak gösterirken, tecavüzcü tilkinin göğsünü kabartarak gezindiği aktarılıyor. Kitapta ayrıca tilkinin bu olaylardan önce kendi kendine konuşurken "En iyisi tecavüz etmek" gibi ifadeler kullandığına da kitapta yer veriliyor.

YAZAR ÖZÜR DİLEDİ

Konuyla ilgili özür içeren bir paylaşım yapan kitabın yazarı Musa Dinç, aynı zamanda "Bir masal üzerinden kıyamet kopartılıyor. Siz asıl hırsızlara, sapıklara bakın. Bir masal yüzünden toplumun ahlakı bozuluyorsa, ben toplumdan özür diliyorum" ifadelerini de kullandı.