Bozdağ'dan tehdit: Kılıçdaroğlu yargı önünde hesap verecek

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın ailesinin yurt dışına para kaçırdığına ilişkin açıkladığı belgelerin sahte olduğunu iddia ederek, " Kılıçdaroğlu iftirasının hesabını yargı önünde verecektir" dedi.28-11-2017 22:39

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesinin "vergi cenneti" olarak adlandırılan Man Adası'ndaki bir off-shore şirketine milyonlarca dolar para kaçırdığını ortaya çıkarmasının ardından AKP cephesinden "iftira" açıklamaları geliyor. 

'KILIÇDAROĞLU YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK'

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belge sahte olduğunu iddia ederek, Erdoğan'ın ailesinin yurt dışında hiçbir parasının olmadığını öne sürdü. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamarını "iftira" diye nitelendiren Bozdağ, "Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikasti yapan Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir." ifadelerini kullandı. 

'BELGELER SAHTE, YALAN, İFTİRA'

Hükümet Sözcüsü Bozdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kullandığı ifadeler şu şekilde:

CHP Gn.Bşk.Kemal Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan,ailesi ve bazı yakınları hakkında iftirada bulunmuştur.

Hatta bugünkü grup toplantısında halkı iftirasına inandırmak için Kılıçdaroğlu,sahte kağıtları bile kullanmıştır.

Kılıçdaroğlu’nun,CumhurbaşkanımızSayın Recep Tayyip Erdoğan,ailesi ve yakınları hakkında sölediği herşey yalandır,iftiradır.

Kılıçdaroğlu’nun iftirasının doğruluğunu ıspat için delil olarak gösterdiği kağıtlar,sahtedir.

Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği ülkedeki şirkete asla böyle bir para gönderilmemiştir.

Ayrıca, Sayın Mustafa Gündoğan bir işadamı olup, hiçbir zaman cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel kalemi olmamıştır.

Altını çizerek tekrar söylüyoruz, ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurtdışında herhangi bir parası bulunmamaktadır.

Kılıçdaroğlu,gösterdiği dekontları hem cumhuriyet savcılığına ve hem de medyaya vermelidir ki herkes incelesin/inceletsin.

Cumhurbaşkanımıza,ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikasti yapan Kılıçdaroğlu,iftirasının hesabını yargı önünde verecektir.

Kılıçdaroğlu, ayrıca yalan ve iftiralarının hesabını halka verecek;halkımız da bu müfteriden hesabı sandıkta soracaktır.

Ailesi ve yakınları üzerinden Cumhurbaşkanımıza hem de iftiralarla saldırmak,ahlaksızlıktır;namussuzluktur;şerefsizliktir;alçaklıktır.

Cumhurbaşkanımıza itibar süikasti yapmak için,ailesi ve yakınlarına iftira etmek,daha büyük ahlaksızlıktır;namussuzluktur;şerefsizliktir.

Kılıçdaroğlu,bu sahte kağıtları ve uydurma bilgileri kimden,nerede ve ne zaman aldığını da açıklamalıdır.

Ey Kılıçdaroğlu! Sana bu sahte kağıtları ve uydurma bilgileri bir istihbarat örgütü mü,FETÖ mü yoksa başka bir Türkiye düşmanı mı verdi?

Yoksa bunları sen mi ya da adamların mı uydurdunuz? Veyahut da seni biri mi kullandı?

Anamuhalefet Genel Başkanı, kılavuzlarına dikkat etmeli. Kılavuzları karga olan pislikten ve etrafına pis koku yaymaktan kurtulamaz.

Bu büyük skandal ve rezaletten sonra ahlaklı ve şerefli insana düşen özür dilemek ve istifa etmektir.peki,ne zaman istifa edeceksiniz?

Sayın Kılıçdaroğlu grupta;”alçak kim?”diye sordunuz.Ortaya çıkan iftiranızdan ve bu rezaletten sonra ben soruyorum,sahi şimdi alçak kim?