Bozcaada’nın soğan yüklü gemisine partili veda

3,5 yıl önce Bozcaada’nın Beylik Koyu’nda karaya oturan Mercy God isimli soğan yüklü gemiye 7 Nisan Cumartesi günü piknikli veda düzenlenecek.31-03-2018 01:52

İleri Haber

29 Aralık 2014 tarihinde fırtınalı bir günde Bozcaada’nın en özel koylarından biri olan Beylik Koyu’nda karaya oturan ve o tarihten beridir gerek adalıların, gerekse adaya gelen misafirlerin yoğun ilgisini çeken ‘soğan yüklü’ Mercy God isimli gemi Bozcaada’ya veda ediyor.

Geride kalan 3,5 yılda adanın gezilebilecek noktalarından biri haline gelen, birçok turisti Beylik Koyu’yla tanıştıran Mercy God isimli 2 bin 250 grostonluk geminin vedası da ihtişamlı olacak.

Veda organizasyonunu yapan kişiler, “3,5 senedir adamızda olan davetsiz misafirimiz Mercy God’a veda ediyoruz. Bu süre içinde adamızda simge sayılabilecek bir populariteye sahip oldu bu gemi. 7 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’de yapacağımız veda partisine adalıları ve Mercy God ile bir şekilde tanışan turistleri hem nam-ı diğer ‘soğan gemisi’ne veda etmeye, hem de baharın en güzel aylarından biri olan Nisan ayında adamızın tadını çıkartmaya Bozcaada’ya bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Bozcaada’ya yakınlığıyla bilinen ve yılın bir bölümünü adadaki evinde geçiren ümlü komedyen Ata Demirer de, Mercy God’un kıyıya vurmasından sonra esprili bir skeç çekip kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı.