Bowling salonuna silahlı saldırı: 12 ölü

Gece yarısından hemen önce bowling salonuna düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi hayatını kaybederken saldırganın kimliği de açıklandı.05-01-2019 15:28

ABD'nin Kaliforniya Eyaleti'ndeki bir bowling salonunda silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaliforniya'nın Torrance bölgesindeki bir bowling salonunda gece yarısından hemen önce silahlı saldırı meydana geldi. Polis, çok sayıda kişinin vurulduğunu bildirerek, çevredekilere olay bölgesinden uzak durmaları uyarısında bulundu.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Kaliforniya polisi silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın kimliğini açıkladı. Polis şahsın 28 yaşında Ian David Long isimli bir adam olduğunu duyurdu. Açıklamada saldırı sonrası kendisini de öldüren şahsın saldırıyı ne amaçla gerçekleştirdiğinin ise henüz belirlenemediği kaydedildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı tarafından ABD'nin Californiya Eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir. Saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD halkına başsağlığı diliyoruz" denildi.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor.