Boşanmak isteyen kadını öldürmeye çalıştı, serbest bırakıldı: ‘Tutuklanması için ölmem mi gerek?’

Boşanmak isteyen kadını 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ, ‘Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandıktan 3 ay sonra adli kontrolle serbest kaldı. 9 gün yoğun bakımda kalan Özlem Ağ ise, “Cezaevinde olması için benim ölmem mi gerekiyor?” diye sordu.19-08-2021 15:40

Kentteki bir hastanede temizlik işçisi olarak çalışan, evli olduğu Samet Ağ ile geçimsizlik yaşayan Özlem Ağ, ocak ayında evi terk ederek babası Mehmet Demirel’in yanına gidip, boşanma davası açtı. 1 Nisan’da Samet Ağ, eşi ile konuşmak ve eve dönmeye ikna etmek için Mülk köyüne gitti. Burada ikili arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Samet Ağ eşi Özlem ile kayınpederi Mehmet Demirel’i bıçakla yaraladı. 23 yerinden bıçaklanan Özlem Ağ ile bacağından yaralanan Mehmet Demirel, Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

SALDIRGAN İMZA KOŞULUYLA SERBEST

Olay sonrası Samet Ağ çıkarıldığı mahkemece ‘Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. 3 ay tutuklu kalan Samet Ağ’ın avukatı müvekkilinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için başvurdu.

Cumhuriyet Başsavcılığı da mahkemeden delillerin toplanmış olması ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak mahkemeden tahliye talep etti. Samet Ağ, 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla 16 Temmuz’da CMK’nın 109/3-b maddesi kapsamında yurt dışına çıkmama, adli kontrol tedbirleri uygulanması, her hafta cuma günü saat 08.00- 20.00 saatleri arasında adresinin bulunduğu en yakın kolluk karakoluna imza atması” koşuluyla serbest bırakıldı.

Özlem Ağ’ın avukatı aracılığı ile mahkemeye yaptığı itiraza rağmen tahliye kararı geri çekilmedi.

BIÇAKLANAN KADIN: ÖLMEM Mİ GEREKİYOR?

Saldırıda yaralanan kadın Özlem Ağ, boşanma davası açtığı saldırganın tahliyesine ilişkin “Günlerce hastanede kaldım. Şu anda ayda bir kontrollerim devam ediyor. Tahliye olduğunu öğrendikten sonra şimdi kontrole gitmeye korkuyorum. Serbest bırakıldığı için öldürülmekten korkuyorum. Beni öldürmeye çalıştı ama serbest kaldı. Cezaevinde olması için benim ölmem mi gerekiyor ? Benim henüz 2 yaşında bir çocuğum var. Benim çocuğumun da diğer çocuklar gibi annesiz mi kalması gerekiyor adalet denilen şeyin yerini bulması için?” diye konuştu.