Boşanmak isteyen kadına saldırı: 5 kişi hayatını kaybetti

Aydın'da kendisinden boşanmak isteyen kadının yaşadığı eve saldıran Mustafa Duran, olay yerinde 5 kişiyi katledip kaçtı.21-07-2018 00:13

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir kişi, boşanma aşamasında olduğu kadının babasının yaşadığı evi pompalı tüfekle basarak rastgele ateş etti. Saldırı sonucu  5 kişi hayatını kaybetti, kızının da aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.

İHA'dan edinilen bilgiye göre, eşi Mustafa Duran’a 3 ay önce boşanma davası açan Tülin Duran, kızı ile birlikte ağabeyi Birol Karakılıç’ın ikamet ettiği, ölen anne ve babasının evine yerleşti. Mustafa Duran, akşam saatlerinde 09 RG 745 plakalı aracıyla kadının babasının evine saldırdı.

KATİL KAÇTI

Eve gelen Mustafa Duran, Tülin Duran’a ve iki kardeşine, ayrıca evde misafir olarak bulunan komşu ailenin üzerine rastgele ateş açtı. İlk pompalı tüfeğin boşalmasının ardından, aracında getirdiği ikinci tüfeği alarak geri dönen Mustafa Duran, bu silahtaki tüm fişekleri de boşalttıktan sonra geldiği araçla olay yerinden kaçtı.

5 KİŞİ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Saldırı sonucu evde misafir olarak bulunan Mehmet Kahya ve eşi Filiz Kahya, kayınbirader Birol Karakılıç ve eşi Emine Özlem Karakılıç olay yerinde, diğer kayınbirader Bekircihan Karakılıç ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan Mustafa Duran’ın eşi Tülin Duran, kızı Tuğçenur Duran, ölen Bekircihan Karakılıç’ın eşi Serpil Karakılıç ve kızı Şükran Karakılıç ambulanslarla Nazilli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayda hayatını kaybedenlerin cenazeleri otopsi için morga kaldırıldı. Sultanhisar ilçesi yönüne kaçan cinayet zanlısının yakalanması için çalışma başlatıldı.