Boşanmak istediği Ferdi Sağır'dan ölüm tehditleri alan kadın: 'Çocuklarım için yaşamak istiyorum'

Boşanmak istediği Ferdi Sağır’dan yüzüne kezzap dökme ve ölüm tehdidi alan Emine Sağır, ''Çocuklarım için yaşamak istiyorum'' diyerek yetkililerin harekete geçmesini istedi.12-02-2021 13:44

Kocaeli’de şiddet gördüğü gerekçesiyle 2 çocuğuyla birlikte evini terk eden 36 yaşındaki Emine Sağır, boşanmak istediği Ferdi Sağır’dan yüzüne kezzap dökme ve ölüm tehdidi aldığını söyledi.

Darıca ilçesindeki Osmangazi Mahallesi’nde yaşayan, 2 çocuk annesi Emine Sağır, uzun süredir şiddet gördüğü gerekçesiyle 12 yıldır evli olduğu Ferdi Sağır’dan boşanmak istedi. Boşanma talebini öğrenen Ferdi Sağır, geçen yıl 23 Kasım’da, zorla alıkoyup, götürdüğü boş arazide darp ettiği Emine Sağır'ın başına silah dayayarak öldürmekle tehdit etti. Aynı gün ilçede kayınpederi ve kayınvalidesinin evini de kurşunlayan Ferdi Sağır, şikâyet üzerine gözaltına alındı. Ferdi Sağır, sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Tutuklu bulunduğu cezaevinden 2 hafta önce tahliye olan Ferdi Sağır'ın, uzaklaştırma kararına rağmen telefon ve sosyal medya üzerinden kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit ettiğini söyleyen Emine Sağır, Ferdi Sağır'dan şiddet gördüğü için 2 kez boşanma davası açtığını ve ölüm tehdidi aldığını ifade etti.

'ÖLMEK İSTEMİYORUM'

Emine Sağır, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Açtığım son boşanma davasından sonra hem ailemin evine kurşun sıktı hem beni boş araziye götürerek başıma silah dayadı, ‘Seni öldürür, buraya gömerim’ dedi. Korkumdan boşanamıyorum. Lütfen bana yardım edin. 2 çocuğumla birlikte çok zor durumdayım, evimde kalamıyorum. Uzaklaştırma kararı çıkarttım ama beni rahat bırakmıyor. Can güvenliğim yok. 2 çocuğum var, ölmek istemiyorum. Yalvarıyorum, sesimi duyurmak istiyorum” dedi.

'2 AY YATIP ÇIKTI'

Darıca’daki evinde yaşadığı korku dolu anları anlatan Emine Sağır, “Anne ve babanı öldüreceğim, ben hayattayken size yaşam yok’ dedi ve ailemin evine kurşun sıktı. Aynı akşam karakola giderek ‘Ailemi ve beni öldürecek. Can güvenliğimiz yok’ diye ifade verdim. Olaydan sonra içeri aldılar. 2 ay yatıp dışarı çıktı. Can güvenliğim yok. Sürekli tehdit ediyor. Tek istediğim boşanıp ondan kurtulmak” diye konuştu.

‘KURTULMAK İSTİYORUM’

Ferdi Sağır'dan daha önce gördüğü şiddet yüzünden vücudunda çok defa morluklar oluştuğunu ifade eden Emine Sağır, “12 yıldır sürekli karakoldayız. Darp raporlarım var. Beni darp ettiğinde ailemin yanına gidiyordum. Bana sahip çıktıkları için ailemin bizi ayırmaya çalıştığını söyleyip onları suçluyordu. Buraya geldiğim için şimdi de kendi ailesini suçluyor. Herkes boşanmamızdan yana ama o boşanmayı kabul etmiyor. Arayıp tehditlerini sürdürüyor, mesaj atıyor. Büyük kızımla birlikte psikolojik tedavi alıyoruz. Ondan kurtulmak istiyorum” dedi.

'AİLEM ŞİKAYETÇİ OLDU AMA HİÇBİR ŞEY YAPILMIYOR'

Darıca’daki evine Ferdi Sağır yüzünden misafir kabul edemediğini belirten Emine Sağır, “Evime geldiği için annemi gözlerimin önünde darp etti. ‘Boşanırsan seni öldürürüm’ diyerek beni korkuttu. İlaçlarla ayakta duruyorum. Sürekli tehdit edip ‘Önce aileni, sonra seni öldüreceğim. Sonra da kafama sıkacağım’ diyor. Ailemin evinin etrafında dolandığını komşular görmüş. Ailem de tekrar şikâyetçi oldu ama hiçbir şey yapılmıyor. Bu adamın dışarda durması aileme, bana, çocuklarıma zarar veriyor. En azından çocukları için tedavi olmasını istiyorum” diye konuştu.

‘KEZZAP DÖKER, AİLENİ ÖLDÜRÜRÜM DİYEREK KORKUTTU’

Ferdi Sağır’ın çevresindeki herkese saldırdığını ve şiddet uyguladığını da öne süren Emine Sağır, “Çocuklarım için yaşamak, ölmeden sesimi duyurmak, 2 çocuğumun başında durup onları okutmak istiyorum. Bu adamın yanında çocuk büyümez. Çocuklarıma da sözlü şiddet uyguluyor. Çok korkuyorum. ‘Yüzüne kezzap dökerim, aileni öldürürüm’ tehditleri yüzünden boşanma davalarımı geri çektim ama şimdi boşanmak istiyorum. Yalvarıyorum bana yardım edin. Bugüne kadar evimi hiç terk etmedim. Sürekli kendisine uzaklaştırma kararı çıkarttım, kendisi evden gitti. Bu süreçte hem tehdit etti hem uzaklaştırma kararlarına uymadı. Devletime, adalete güvenmek istiyorum. Ölmek istemiyorum, bana yardımcı olun” ifadelerini kullandı. (DHA)