Bomba Yüklü Araç Patladı: Ölü ve Yaralılar Var

Türkiye sınırındaki Suriye'nin Azez kentinde bomba yüklü araç patladıldı. Patlama nedeniyle 3 kişi öldü, 14 kişi ise yaralandı.01-09-2018 13:23

Kilis’e komşu Suriye’nin Halep kentinin Azez ilçe merkezinde bomba yüklü motosikletle yapılan saldırıda 2 kişi öldü, 18 kişi yaralandı. Kilis’in karşısındaki Azez kent merkezindeki Meytem Camisi önünde bugün öğle saatlerinde bomba yüklü motosiklet infilak etti. 

YARALILAR KİLİS DEVLET HASTANESİ'NDE

Gürültüyle meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 18 kişi yaralandı. İhbarla bölgeye sevk edilen sağlık görevlileri, yaralıları ambulanslarla ilçe merkezindeki hastaneye götürdü. Bazı yaralılar ise sınırdan alınarak Kilis Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Patlamadan dolayı çevredeki araçlar yanarken, etrafındaki iş yerlerinin ve evlerinin ise camları kırıldı. Sputnik'in haberine göre patlama nedeniyle büyük bir panik yaşanırken, kente giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Azez polisi olayla ilgili soruşturma başlatırken, olası bir başka patlamaya karşılık park halindeki araçlardan uzak duruluyor.

ÖSO YÖNETİMİNDE

Kilis iline yakın Azez kenti 2012 yılından beri ÖSO'nun elinde bulunuyor. Kentte Türk askerleri ve polisleri de görev alırken, kentte bulunan ÖSO grupları da Türkiye tarafından destekleniliyor. Fırat Kalkanı Bölgesi içerisinde yer alan Azez kentinde çoğunluğu Arap olmak üzere 300 bin kişi yaşıyor.