Bolu Valisi'nden itiraf niteliğinde 'salgın' açıklaması

Ümit, kentte vakaların bir türlü kontrol altına alınamadığını belirterek, "İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor. Onun için gerekli anket ve araştırmaları yaptık. Bu anketlerin ve araştırmaların neticesinde ortaya çıkmış olan sonuçlara göre değerlendirme yapıyoruz" dedi.06-10-2020 20:54

Bolu Valisi Ahmet Ümit, "İlimizdeki koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor. İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor” diyerek itiraf niteliğinde bir açıklamada bulundu.

Yaz sonundan itibaren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını yeniden yükselişe geçerken “vaka”, “hasta” tanımı üzerinden salgının gerçek boyutuna dair tartışmalar sürüyor. Bu tabloda, kentte salgının boyutlarına ilişkin konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Ümit, kentte vakaların bir türlü kontrol altına alınamadığını belirterek, "İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor. Onun için gerekli anket ve araştırmaları yaptık. Bu anketlerin ve araştırmaların neticesinde ortaya çıkmış olan sonuçlara göre değerlendirme yapıyoruz" dedi.

Duruma dair değerlendirmelerin sürdüğünü belirten Ümit, "Dün amirlerle toplantı yaptık, bugün herkesle beraber bir toplantı yapacağız" ifadelerini kullandı. 

‘EN BÜYÜK NEDEN AİLE ZİYARETLERİ’

Hastalığın en fazla aile ziyaretleri nedeniyle bulaştığını dile getiren Ümit, kentte vakaların bu hızda artması halinde daha ağır tedbirler alınacağını dile getirdi.