Bodrum’da sahile daha fazla şezlong sığsın diye ağaçları kestiler!

Bodrum'da 'sosyal mesafe kuralları' nedeniyle daha fazla şezlong alması için sahildeki ağaçları katlettiler.08-06-2020 15:25

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir tatil sitesinin içerisinde bulunan sahildeki ağaçlar kesildi, dere yatağının ağzı kapatıldı. Deniz canlıları kapanan dere yatağında kaldı. Bodrum Belediyesi ekipleri siteye baskın yaparak tutanak tuttu.

Edinilen bilgilere göre, Akyarlar Mahallesinde bulunan bir tatil sitesinde, sahilleri genişletmek için ağaç katliamı yapıldı. Palmiye, Defne ve Çam ağaçları kökünden kesilerek sahil genişletildi. Dere yatağının denize akan kısmı, toprak ve mıcırlarla kapatıldı.

ŞEZLONG ŞEMSİYELERİYLE GİZLEMEYE ÇALIŞTILAR

Derenin içerisinde, balık sürüsü ve deniz canlıları mahsur kaldı. Ağaçların ve derenin kapatıldığını gören yurttaşlar, Bodrum Belediyesine ihbarda bulundu. Site yönetimi ise kestiği ağaçları şezlong şemsiyeleriyle gizlemeye çalıştı. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'nden ekipler sahile giderek incelemelerde bulundu. Ekipler, site hakkında tutanak tuttu. Lüks sitenin ağaçları sosyal mesafe kuralları nedeniyle daha fazla şezlong alsın diye kestiği, dere yatağının da üzerinin kapatılarak yol yapıldığı iddia edildi.